خانه / میز اجتماعی و جامعه / در کانادا دختران نوجوانی که بند لباس زیرشون پیدا باشد، به خانه فرستاده می شوند!

در کانادا دختران نوجوانی که بند لباس زیرشون پیدا باشد، به خانه فرستاده می شوند!

محمدرضا دانایی: اتفاقی که معمولا در کشور ما سوژه ی خبرساز اوایل ماه تابستان و همراه با سروصدای زیاد دهوای بین جوانان و حراست دانشگاه ها و در جامعه با گشت ارشاد است…

محمدرضا دانایی: کانادا  کشوری در شمال قارهٔ آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

این روزها اما بدلیل فصل گرما، رفته رفته لباس های زمستانی و پشمی و گرم مردم جای خود را به لباس های نخی نازک و عریان تر میدهد.

Teen.Girls

 

منبع خبر: Think Progress

و همین دمای هوای بالای ۲۰ درجه ی این روزها، باعث شکایت ۲۰ الی ۳۰ دختر نوجوان کاناداییاز مدیر مدرسه شان بدلیل عدم راه دادنشان به مدرسه شد.تا در منزل تا لباس های شان تعویض گردد و با لباس های مناسبی در مدرسه حضور پیدا کنند، لباسی که بند لباس های زیرشان را بپوشاند!

مدیر مدرسه اما علت این کار را پرت شدن حواس دانش آموزان پسر و اساتید مرد این مدرسه در سر کلاس های درس اعلام می کند.

امیلی کورونس، یکی از دانش آموزان این مدرسه که به خانه فرستاده شده است، به خبرگذاری CBS توضیح میدهد که آنان از ما دختران خواستند که “به دلیل پیدا بودن بند سینه بند هایمان، و نامناسب و بودن آن برای برخی از معلمان مرد و دانش آموزان پسر که منجر به حواس پرتی آنان می شود، به منزل رفته و از پوشیدن اینگونه لباس های عریان خودداری کنیم.”

این موضوع نه فقط در بعضی مدارس و مراکز آموزشی این کشور، بلکه در برخی شرکت ها و سازمان های تجاری نیز این قانون عدم عریان بودن و لباس مناسب پوشیدن نیز صدق میکند.

اتفاقی که معمولا در کشور ما سوژه ی خبرساز اوایل ماه تابستان و همراه با سروصدای زیاد دهوای بین جوانان و حراست دانشگاه ها و در جامعه با گشت ارشاد است.

این خیر از آن روی دارای اهمیت است که برخی عزیزان جامعه ی جوان ما در داخل کشور، همواره نگاه صفر و صدی به هرچیزی دارند، و با کوچکترین مسئله ای، خصوصا در بحث حجاب و پوشش، نگاه های حسرت آلود به غرب می اندازند.و از آزادی های بی حد آن جا با بغضی آکنده از حسرت صحبت به میان می آورند.

 

درباره محمدرضا دانایی

محمدرضا هستم، دانایی، متولد 18م اردیبهشت ماه سال 72. عضو سابق بنیاد ملی نخبگان، که هم اکنون نیز همزمان در دو رشته ی مهندسی عمران و مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل می کنم. مدتیست که برای افزایش اطلاعاتم در راستای تجارت سازمانی، ترم یک ساله ی MBA رو بین المللی بصورت مجازی می خونم :) عاشق عکاسی م، و در خدمت انجمن عکاسان قم هم بودم، نمیتونم خودم رو عکاس بدونم، اما عکاسا رو دوست دارم :)

۷ نظر

 1. عزیز دل؛
  اگر در ایران بند سوتین یک خانم از زیر لباس بیرون بزنه بجای اینکه بفرستندش خونه، میفرستنش برای شلاق!!!
  به صورت بسیار مسخره ای مقایسه قرمودید جناب آقای نخبه!!!!!!

   
  • سلام بر شما
   ممنونم ازینکه با بنده مکاتبه ای داشتین
   همانطور که پیشتر در متن نوشتم، قصد مقایسه نبود، صرفا برای دوستانی بود که معمولا با نگاهی حسرت آلود به هر پدیده غربی نگاه می کنند، اندکی این جهات دیگر را هم ببینند.
   این را گذاشتم که آن برخی دیگر که می خواهند “از فرق سر تا نوک پا” غربی باشند، این را هم ببینند که در آن بلاد نیز برای پوشش شهروندان- کد و محدودیت وجود دارد!

    
  • چی میگید شما؟! حالتون خوبه؟. اولا که خودتون اغراق کردید. دوما فعلا که ایرانیا حتی تو دانشگاها یا جاهای دیگه شورش رو دراوردن!!!! . بعدشم ما باید خودمون باشیم و به حیا و عزت انسانی و علم و…. اهمیت بدیم و خودمون رو با کسی مقایسه نکنیم ولی میتونید اگه خیلی مشتاقید برید بیشتر تحقیق کنید میفهمید خارجیا دارن چیزای منفیشونو به ما نشون میدن!وگرنه خودشون پی ایمان و علمن!.

    
 2. به نظرم هنوز هم میشه نگاه حسرت آلود به غرب داشت ! اینکه پوشش خاصی رو به زور به اونها تحمیل نمیکنن خودش خیلی جای نگاه حسرت آلود داره. اینکه مجازات شلاق ندارن نگاه حسرت آلود داره ! شما هم که ادعا میکنید از سرتاپا غربی نیستید نگاهی به گوشی خودتو لباس خودتو عینک خودتون بندازید به ماشین خودتون گاه کنید! کی ایها رو واسه شما ردست کرده ؟
  البته همه این ها مربوط به گذشتس آیده میتونه از آن ما باشه

   
 3. با سلام
  طبق انتظارم حرفهای نامربوط و بدون فکر در کامنت ها خواندم . ممنون از مطالب شما
  موفق باشید

   
 4. نفهمیدم چطوری نتیجه گرفتید نباید نگاه حسرت آلود -در این زمینه- به غرب داشته باشیم؟!
  آزادی حجاب که به معنای آزادی برهنگی نیست. من به شخصه دنبال آزادی حجابم

   

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا