خانه / آخرین نوشته ها / آخرین پست دردناک ماری یاسر و غم انگیز ترین تصویر فضانورد آلمانی از غزه

آخرین پست دردناک ماری یاسر و غم انگیز ترین تصویر فضانورد آلمانی از غزه

محمدرضا دانایی: آخرین پست آن ماری یاسر، فیلمساز فلسطینی در فیس بوک به مانند رویایی تلخ می ماند…

او به نقل از دوستش در غزه آن لحظه وحشتناک را، وقتی که ارتش اسرائیل تلفن های اتوماتیکی به ساکنان غزه می کند و مژده بمباران می دهد را اینطور توصیف کرده… برایتان ترجمه کردم:

Palestin

اجازه بدهید بهتون بگم که سخت تر و جانکاه تر از مردن با موشک های اسرائیل چیه. سخت تر اینه که تلفن زنگ بزنه، تلفن های اتوماتیک ارتش اسرائیل باشه که ازتون می خواد خونه و زندگیتون رو ترک کنید چون در ده دقیقه بمباران میشه!
تصور کنید! ده دقیقه! و بعد همه تاریخچه زندگی شما روی زمین پاک شود! هدایایی که گرفتی، عکس بستگان و بچه ها (مرده یا زنده)… دلبستگی هات… صندلیت! کتابهات، مجموعه شعری که تازه خوندی… نامه خواهر تبعیدیت، یادگاری عشقت، بوی تخت، یاسمین هایی که از پنجره اتاق آویزون هستن، گیره موهای دخترت، لباس ها، سجاده، طلاهای زنت، پس اندازت… تصور کن! همه اینها به آنی از جلوی چشمت می گذره! بعد میری سراغ جعبه فلزی کهنه ای که توش شناسنامه ات رو گذاشتی و از خونه ت میری که هزار بار بمیری و زنده شی یا تصمیم می گیری که بمونی و یک بار برای همیشه بمیری…

از سویی دیگر، الکساندر گرست، فضانورد آلمانی ایستگاه بین‌المللی فضایی این عکس (تصویر پایین) را از آن بالا، از فضای سرد، از غزه گرفته و نوشته: “غم‌انگیز‌ترین عکس من تاحالا! از این بالا میتوانیم بمباران را ببینیم.”

10488069_798899250154553_2524576700326486275_n

تصویر الکساندر گرست، فضانورد آلمانی از ایستگاه فضایی

 

درباره محمدرضا دانایی

محمدرضا هستم، دانایی، متولد 18م اردیبهشت ماه سال 72. عضو سابق بنیاد ملی نخبگان، که هم اکنون نیز همزمان در دو رشته ی مهندسی عمران و مهندسی فناوری اطلاعات تحصیل می کنم. مدتیست که برای افزایش اطلاعاتم در راستای تجارت سازمانی، ترم یک ساله ی MBA رو بین المللی بصورت مجازی می خونم :) عاشق عکاسی م، و در خدمت انجمن عکاسان قم هم بودم، نمیتونم خودم رو عکاس بدونم، اما عکاسا رو دوست دارم :)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا